13
آگوست

ماشه را بکش ! وقت فروختنه !

ماشه را بکش، وقت فروختنه

به نظر تو آدم‌های موفق چطور میفروشن؟

چطور به هدف میزنن؟

فروشنده‌های موفق و غیر موفق چطور برای فروختن آماده میشن؟

در کل می‌شود گفت سه نوع روش فروختن داریم:

1- روش فروشندۀ بازنده: آماده، هدف، آماده، هدف، آماده، هدف، آماده، هدف

2- روش فروشندۀ متوسط: آماده، هدف، آتش

3- روش فروشندۀ برنده: هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش. هدف، آتش

1- روش فروشندۀ بازنده: آماده، هدف، آماده، هدف، آماده، هدف، آماده، هدف

فروشندۀ بازنده کسیه که اگر همۀ شرایط براش فراهم باشه بازهم نمیفروشه چون همیشه در حال هدف‌گیری و آماده شدنه.

فروختن سخته به همین خاطر خیلی از فروشنده‌ها میترسن وارد مرحلۀ واقعی فروش بشن، اون‌ها همیشه خودشون رو درگیر آماده شدن و هدف‌گیری می‌کنن بدون اینکه اقدام کنن.

تعداد این فروشنده‌ها کم نیستن، اتاق‌های فروش توی شرکت‌های بزرگ و کوچک پر از این فروشنده‌هان، کسانی که مدام خودشون رو مشغول حرف زدن با مشتری نشون میدن اما جرئت قطعی کردن فروش رو ندارن .

این فروشنده‌ها همیشه در حال حرف زدن با مشتری جدید یا پیگیری کردن مشتری‌های قبلی هستن اما کمتر پیش میاد که پیشنهاد خرید خودشون رو مستقیم اعلام کنن، صبر می‌کنن تا مشتری خودش به حرف بیاد و بگه چی میخواد.

2- روش فروشندۀ متوسط: آماده، هدف، آتش

فروشندۀ متوسط همیشه درگیر آماده شدنه، میخواد همه‌ چیز برنامه‌ریزی ‌شده باشه و در بهترین حالت ممکن انجام شه.

این فروشنده زمان زیادی رو برای آماده شدن شرایط بازار و آماده شدن شرایط فروش میزاره و گاهی اوقات این آمادگی به‌ قدری طول میکشه که اصلاً فروشی اتفاق نمی‌افته.

فروشنده‌های دیگه ای هم هستن که همیشه درگیر آماده شدنن، فروشنده‌هایی که برنامۀ فروش بعدیشون رو از قبل نچیدن و هر روز برای پیدا کردن مشتری تازه آماده میشن.

مثلاً فروشنده‌ای را در نظر بگیر که میخواد به رستوران‌های شهر مواد غذایی بفروشه، هر بار که میخواد وارد یک رستوران جدید شه، شرایط رو از اول بررسی میکنه تا همه‌چیز عالی پیش بره.

این فروشنده وسواس فکری داره، باید هیچ‌چیز از قلم نیفته، به همین خاطر هر بار بررسی می‌کنه تا ببینه در هر رستوران جدید که پا میزاره چطور حرف بزنه و محصولش رو معرفی کنه.

یا فروشنده‌ای که از قبل فهرستی از رستوران‌های شهر تهیه نکرده و بعدازاینکه هر بار از رستورانی بیرون میاد، دنبال رستوران‌های تازه میگرده تا فروش جدید رو شروع کنه.

 فروشندۀ برنده:  فروشندۀ برنده همیشه درگیر هدف‌گیری و آتشه.

این فروشنده وقت زیادی رو برای آماده شدن صرف نمیکنه یا منتظر نمیمونه تا اوضاع بهتر شه.

فروشندۀ برنده همۀ وقت‌های روز و هفته و سال رو وقت فروش میدونه، به همین خاطر همیشه درگیر هدف‌گیری مخاطب و فروختنه.

مثلاً همون فروشنده‌ای که مواد غذایی به رستوران‌ها میفروشه رو در نظر بگیر، این فروشنده اگر از قبل، فهرستی از رستوران‌های شهر تهیه‌کرده بود و دقیقاً می‌دونست که میخواد به چه کسانی بفروشه، دیگه لازم نبود این‌همه وقت صرف آمادگی کنه.

ضمن اینکه فروشنده قبل از اینکه بخواد محصول خودش رو پرزنت کنه باید فهرستی از ویژگی‌ها و مزیت‌های محصولش تهیه‌کرده باشه و بدونه در مقابل کدوم خریدار، کدوم ویژگی خاص از محصول رو معرفی کنه.

در کل دوست من اگر میخواهی فروشنده حرفه ای باشی باید همیشه و در هر مکان آماده فروش باشی و بدونی دقیقا چه چیزی میخوای بفروشی و چطور؟

باید همیشه اطلاعات دقیقی از محصولت داشته باشی، سوالات مشتری رو بدونی و اینکه محصول تو چه نیازی رو از مشتری یا مخاطبت برطرف میکنه تا بتونی در زمان معرفی محصولت عنوانش کنی.

همیشه مثل یک عقاب بالای محیط کار و منطقه کسب و کارت پرواز کن و ببین که کدوم نقطه از منطقه رو میتونی پوشش بدی و بازار جدید برای خودت ایجاد کنی.

همیشه موفق ، سربلند و جیبت پرپول باشه دوست خوبم